MECHANIKA

W samochodach mogą zdarzyć się awarie wynikające ze zużycia podzespołów podczas jego eksploatacji lub inne awarie, które trudno było przewidzieć, a ich wystąpienie dostarcza dużo poważnych problemów. Jedną z nich niewątpliwie jest awaria dotycząca serca naszego pojazdu - silnika. Chcąc przywrócić sprawność samochodu, jego właściciel ma do wyboru dwie opcje - wymiana silnika na inny lub jego kapitalny remont.

Nasz warsztat pomoże Państwu w wyborze najlepszej opcji, a także wskrzesi Wasz samochód “do życia”.

REMONTY
KAPITALNE SILNIKA

Rozrząd to jeden z najważniejszych podzespołów silnika, który należy wymieniać cyklicznie. Długości tych cykli określa producent danej marki. Zaniedbanie w tym zakresie może spowodować poważną awarię silnika. MOTO DROZD specjalizuje się w wymianach rozrządów. Posiadamy specjalistyczne narzędzia, umożliwiające precyzyjną jego wymianę.

Wymiana rozrządów

Sprzęgło to podstawowy element przeniesienia napędu, który ulega zużyciu podczas eksploatacji samochodu. Problemy z ruszeniem, przyspieszaniem lub szumy dobiegające z okolic skrzyni biegów to typowe oznaki niedomagania sprzęgła. Nasz warsztat oferuje kompleksową naprawę naprawę w tym zakresie.

Sprzęgła

Najczęstszymi usterkami z którymi borykają się właściciele samochodów są te związane z układem zawieszenia lub wydechowym. Niektóre ich elementy da się zregenerować, inne z kolei należy wymienić na nowe. W naszym warsztacie znajdą Państwo pomoc, gdy przytrafią się problemy z zawieszeniem lub wydechem.

Układy zawieszeń,
wydechowe

Za bezpieczeństwo podczas podróży samochodem odpowiada w dużej mierze sprawny układ hamulcowy. Są to wszystkie elementy mające na celu zatrzymanie pojazdu będącego w ruchu, a także utrzymanie go w miejscu np. na pochyłości. Do zadań każdego kierowcy, oprócz sprawdzania poziomu płynu hamulcowego w zbiorniczku wyrównawczym, należy również pamiętać o pozostałych w elementach tego układu. Nasza załoga pomoże Państwu w serwisowaniu układu hamulcowego.

Układy hamulcowe

Odpowiednia temperatura jest istotna dla sprawności całej jednostki. Za temperaturę odpowiada układ chłodzenia. Jego niedomaganie może być przyczyną wyższego spalania, a także ma wpływ na pracę silnika. Niektóre awarie związane z układem chłodzenia uniemożliwiają dalszą jazdę samochodem. Usterki związane z nim są zwykle nagłe i są niemiłą niespodzianką dla kierowcy. Aby zminimalizować ryzyko takich przygód należy na bieżąco serwisować ten układ - najlepiej zrobią to fachowcy - my w tym względzie się oferujemy.

Układ chłodzenia